Paz. Eki 24th, 2021

NEDEN AHŞAP GÖRÜNÜMLÜ SERAMİK ZEMİNLERİ SEÇMELİSİNİZ?

SERAMİKTEN YARARLANIN

Neden ahşap görünümlü seramik zeminleri seçmelisiniz? parke görünümlü fayans Peki, neden bir suni ahşap seramik zemin seçerek, seramik zeminlerin size sunduğu avantajlardan en iyi şekilde yararlanıyorsunuz ve evinize çok güncel bir trend sağlıyorsunuz. parke görünümlü seramik Peki ahşap görünümlü seramik zeminler bana ne gibi avantajlar sağlıyor?

DİRENÇ, BAKIM…ahşap görünümlü fayans

Genel olarak seramik zeminler bize birçok avantaj sağlar. Spesifik olarak, bize teknik özellikler açısından aşağıdakiler gibi avantajlar sunarlar:

 • Direnç: Darbelere ve diğer ev kazalarına karşı daha dayanıklıdırlar. Ayrıca, herhangi bir hasar görürlerse, karoyu değiştirmek ahşap bir zemine göre daha kolaydır. Renk kaybı açısından da daha dayanıklıdırlar. Ve herhangi bir evcil hayvan varsa … daha fazla sebeple!
 • Bakım: Özel bakım gerektirmez. Ayrıca seramik zeminler gözenekli olmadığı için toz veya mikroorganizma biriktirmezler. Bu şekilde olası alerjilerden kaçınılır.
 • Uyarlanabilirlik: Evdeki herhangi bir odaya yerleştirilebilirler. Banyolar, mutfaklar … seramik zeminler her odaya uygundur. Ayrıca yağmur veya güneşten zarar görmelerinden korkmadan dış mekan için de mükemmeldirler.
 • Dayanıklılık: Seramik zeminler 10 yıldan fazla dayanabilir.

AYRICA, TRENDLER

Evet, seramik zeminler yeniden trend oldu. Özellikle ahşap görünümlü seramik zeminler. Belirli örneklere odaklanacak olursak,  döşemelerini gördünüz mü? Farklı tonlarda varyasyonları olan iki seçenektir. Bu seramik taklit parke, çok eksiksiz bir zemin türüdür. Seramiğin birçok avantajından, ahşabın sıcaklığından ve tasarımından yararlanan bir seçenektir. Bu nedenle eviniz ve sizin için en iyi seçenek haline gelirler.

seramik taklit ahşap

Trendleri belirleyen ve çok seveceğiniz seramikli fikirler!

Seramiğin tüm teknik özelliklerinden daha önce defalarca bahsetmiştik ama … seramik cilalarla elde edebileceğiniz stil ve işlevsellik olanaklarını biliyor musunuz? Trend yaratmak için en iyi fikirleri seramikle birlikte sizlere sunuyoruz. Stil…

Evinizde doğal bir tarz elde etmek için ahşap ve taş efektli seramikler

Evlerde zemin, duvar gibi doğal malzemelerin ahşap efektli seramik veya taş efektli seramiklerle düzenlenmesi evlere ayrı bir doğallık kazandırıyor. Büyüyen bir iç dekorasyon trendi…

Terasınızı yenilemek için seramik fikirler

Terasınızda kaplama değişikliği varsa veya tüm dekorasyonu değiştirecekseniz bu blogu kaçırmayın. Terasınızı veya bahçenizi seramiğin bize sunduğu kaliteden ödün vermeden dekorasyondaki son trendlerle dekore edin: daha fazla dayanıklılık ve dayanıklılık… Kurumuş derz dolgu nasıl temizlenir

Seramik duvar karoları ve yer döşemeleri ile rahat ortamlar yaratın

Evinizde sıcacık atmosferler yaratmak için bakışlarınızı doğal unsurlara çevirmelisiniz. Doğa ilham kaynağınız olmalı, şüphesiz. Bu gönderide, kaçıramayacağınız o rahat ortamlara ulaşmak için size en iyi ipuçlarını vereceğiz

ahşap seramik zeminler: Bilmeniz gereken her şey

Zeminler seramik yapma ahşap , seramik zeminler için piyasada mevcut teklifte mevcut bir seçenektir. Ahşap zeminlerin dayanıklılık hissi verdiği ve ortamın daha samimi ve çok sıcak olmasını sağladığı iyi bilinmektedir.

Geleneksel parke zeminler

Trendler zamanla değişti. Önce parke döşemeler kullanılmış, ardından döşeme tahtaları kullanılmış ve ardından yüzer döşemeler geride bırakılmıştır. Hepsi aynı ortak özelliği paylaşır ve uzun süre dayanması için yoğun bakım gerektirir.

Ayrıca, hem malzeme hem de yerleşim nedeniyle işçilik açısından daha pahalı olan seramik zeminlerle bir karşılaştırma yaparak bu geleneksel ahşap zeminleri vurgulamakta fayda var. Ancak çevreye verdikleri üslubun benzersiz olduğu söylenemez.

Yeni seramik teklifleri pazarı istila ediyor

Bu nedenle, günümüzde geleneksel ahşap zeminleri mükemmel bir şekilde taklit eden malzemelerin keyfini çıkarabilmeniz büyük bir avantajdır . Bu malzemeler seramik, laminat veya vinildir. Adı geçen malzemelerden ahşap efektli seramik zeminlerin en dayanıklısı olduğu söylenebilir .

Şık daireler. Her ortam için bir stil

Seramik döşemedeki mevcut eğilimler, mermer, ahşap ve düz renklerin taklitlerinin en kullanışlı olduğunu göstermektedir. Bu yazıda suni ahşap seramik zeminlerin özelliklerini ve avantajlarını vurgulayacağız .

Hem evde hem de ticari tesislerde izin verilen bir seçenektir. Banyo gibi nemli ortamlara veya mutfak gibi çok kirlenebileceği yerlere ve ayrıca trafiğin yoğun olduğu sektörlere yerleştirilebilir.

Ahşap zeminleri sergilemek için ideal ortam yatak odasıdır. Daha önce de belirtildiği gibi, ahşap sıcaklık verir. Ancak kişisel zevke göre yemek odasına veya oturma odasına da yerleştirilebilir. Bu son ortamların çok fazla netliğe ihtiyaç duyduğunu her zaman akılda tutmak önemlidir, bu nedenle ahşap taklidi seramik zeminler kurmayı seçerseniz , alanın çok fazla doğal ışığa sahip olması gerekir .

Taklit ahşap seramik zeminlerin özellikleri

Piyasanın sunduğu seçenekler çoktur ve oldukça değişkendir. Bazıları sadece ahşabın çizimini ve tonunu taklit eder, ancak diğerleri daha ileri gider ve farklı ahşapların dokusunu rustik tarzda veya aynı zamanda çok eskimiş gibi görünenleri yeniden üretmeyi başarır.

Renk yelpazesi, yaşlı ahşabı karakterize eden en açık neredeyse beyazdan en koyuya kadar değişir.

Onları ayıran çoklu avantajlar

 • Geleneksel ahşap zeminlerden daha fazla direnç. Suya, neme, şoka ve yangına dayanıklı
 • Temizlemesi kolay
 • Parlatma veya cila gerektirmez
 • yaşlanmaz
 • Onun rengi değiştirilemez
 • Zemin veya kaplama olarak uygulanmaya uygundur
 • Farklı resimli bulmacaları birleştirmenize izin veren formatlar

Dezavantajları minimumdur

 • Kaliteli bir ürünün maliyeti biraz daha yüksek olabilir.
 • Zamansız bir model seçmek uygundur, çünkü kalitesi yüksektir, kullanım ömrü uzundur ve modası geçen veya eskimeden eskiyen bir model seçme riski vardır.
 • Parlaması için yerleştirme optimal olmalıdır. Tesviye, kesikler ve derzler gibi detaylar hassasiyet gerektirir

Doğru seçim ve en iyi yerleşim en iyi sonucu verecektir, böylece mekanın hayalini kurduğumuz gibi yaşayabilirsiniz. Çeşit çoktur, çevreyle en iyi şekilde kombinlenebilecek ahşap efektli seramik zeminleri seçmek için bilgimizi, sezgimizi, zevkimizi kullanmalı ve konuyla ilgili en iyi bilenlerin tavsiyelerini kabul etmeniz yeterli .

En önemlisi ortamın hayal ettiğimiz gibi ve en uygun zemin ile bitirilmiş olmasıdır.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir